آرایشی ، بهداشتی ، سلامتابزار سلامتبهداشت دهان و دندان

راهنمای خرید مسواک برقی ارزان و با کیفیت و معرفی 16 مدل پر فروش سال

بهداشت دهان و دندان با سه قدم یعنی مسواک زدن، نخ دادن کشیدن و استفاده از دهان شویهتکمیل می شود، از این رو ما در این راهنمای خرید مسواک برقی به معرفی یک ابزار بسیار مناسب دیگر جهت حفظ سلامت دهان و دندان پرداخته ایم.

در این راهنمای خرید مسواک برقی به مورادی زیر به طور دقیق پرداخته ایم:

 • مسواک برقی چیست؟
 • اهمیت استفاده از مسواک برقی ها
 • انواع مسواک برقی؟
 • تفاوت مسواک برفی با مسواک معمولی
 • مزایای استفاده از مسواک برقی
 • معرفی بهترین و پرفروش ترین مسواک برقی در ایران
 • سوالات متداول
 • نتیجه گیری
 • معرفی  16  محصول پرفروش سال 99

پس با هلورین همراه باشید، زیرا در این پست ما به معرفی ابزاری بسیار کاربردی برای حفظ سلامت دندان شما می پردازیم و بهترین راهنمای خرید در سطح اینترنت را نیز برای شما مهیا کرده ایم.

یک پیشنهاد عالی برای شما، دوستان امروزه با شیوع ویروس کرونا نظافت دست ها بسیار ضرورت پیدا کرده است، از این رو ما یک راهنمای خرید ضد عفونی کننده دست را همراه با 31 محصول برتر برای ضد عفونی کردن دستایتهان آماده کرده ایم. شما دوستان عزیز می توانید با مطالعه این بخش و بهترین ضد عفونی کننده دست را برای خود و عزیزانتان بخرید.(اکثر محصولات معرفی شده دارای تخفیف هستند)

مسواک برقی چیست؟

راهنمای خرید مسواک برقی - مسواک برقی چیست؟
مسواک برقی چیست؟

در سال 1940 اولین مدل از مسواک برقی ها در سوئیس ساخته شد و بعد ها در آمریکا با توجه به کاربردی بودن آن به تولید انبوه رسید.

در حقیقت مسواک برقی ها در اوایل برای افرادی که دارای بیماری های خاص بودند تولید شد اما باتوجه به کاربردی بودن آن، عموم مردم و کلیه افرادی که به سلامت دهان و دندان خود اهمیت می دهند از این نوع محصولات استفاده می کنند.

مسواک برقی ها همان طور که از اسمشان معلوم است از برق برای چرخش سر مسواک استفاده می کند. در این نوع از مسواک ها دیگر نیازی به حرکت دادن دست ها نیست بلکه این مسواک ها به صورت اتوماتیک حرکت می کند و به علت چرخش زیاد و قدرت بالا باعث تمیزی و سفیدی بیشتر دندان ها می شود.

داشتن مسواک (برقی و معمولی) یک راه برای حفظ سلامت دهان و دندان است، اما نگهداری مسواک نیز می تواند بسیار مهم باشد و یک راه معمول برای نگهداری از مسواک ها استفاده از جا مسواکی ها می باشد، ما در پست راهنمای خرید جا مسواکی سعی کرده ایم علاوه بر نکته های مهم در مورد جا مسواکی 22 محصول با کیفیت را نیز به شما معرفی کنیم، پس این پست جا مسواکی را نیز از یاد نبرید.

پیشنهاد برای شما: راهنمای خرید دهان شویه ضد لک و ضد پوسیدگی 

اهمیت استفاده از مسواک برقی ها

اگر می خواهید دندان های شما به بهترین شکل ممکن تمیز شود و از سفیدی و تمیزی آن لذت ببرید، قطعا استفاده از مسواک برقی برای پشنهاد می شود.

اکثر افرادی که از مسواک برقی ها استفاده کرده اند از کیفیت آن راضی بوده اند و این را فروش بالای مسواک برقی ها به ما می گوید.

کودکان و یا افرادی با بیماری خاص که نمتواند نحوی صحیح مسواک زدن را یاد بگیرند، حتما باید از مسواک برقی ها استفاده کنند زیرا این محصولات نیازی به حرکت دست شما ندارند و خود به صورت اتوماتیک اقدام به مسواک زدن می کند.

چرخش صحیح، ویبره، قدرت تمیز کنندگی بالای این محصولات، هر کسی را به استفاده از مسواک برقی ها تشویق می کند و استفاده از آن به جای مسواک معمولی برای هر کسی پیشنهاد می شود زیرا قدرت تمیز کنندگی بالا و روش صحیح مسواک زدن از ویژگی های این محصول است.

انواع مسواک برقی ها

مسواک برقی ها دارای انواع مختلفی هستند اما به طور کلی تمامی مدل های آن یم هدف خاص را دنبال می کنند. در این بخش از راهنمای خرید مسواک برقی به معرفی انواع مدل های آن می پردازیم و در قسمت های بعدی بهترین مسواک برقی را نیز به شما معرفی خواهیم کرد.

مسواک برقی از نظر نوع شارژ

 • مسواک های غیر قابل شارژ: این ونوع از مسواک ها با باتری غیر قابل شارژ کار می کنند و بعد از اتمام باتری باید باتری آن عوض شود.
 • مسواک برقی های شارژی: این نوع از مسواک ها با باتری قابل شارژ کار می کنند. این نوع کمی گران تر هستند اما کیفیت بالا و مقرون به صرفه هستند.
 • مسواک برقی ها سونیک: این نوع هم از باتری قابل شارژ بهره می گیرد و قیمت و کیفیت بالاتری نسبت به دو مورد قبل دارد.

مسواک برقی از نظر نوع عملکرد

 • مسواک برقی های چرخشی: این مدل از مسواک برقی ها به صورت دورانی اقدام به تمیز کردن دندان ها می کنند.
 • مسواک برقی های لغزشی: این مدل از مسواک برقی ها به صورت لغزشی اقدام به تمیز کردن دندان ها می کنند.
 • مسواک برقی های جهنده: این مدل به صورت جهنده با حرکت به عقب و جلو تمامی قسمت های دندان را تمیز می کنند.
 • مسواک برقی های دوسره: این مدل نیز در دو حالت جهنده و لغزنده قابل استفاده است.

تفاوت مسواک برقی با مسواک معمولی در چیست؟

راهنمای خرید مسواک برقی - تفاوت مسواک برقی با مسواک دستی
تفاوت مسواک برقی با مسواک دستی

به طور کلی هر دوی این نوع مسواک ها یک هدف را که تمیزی و سلامت دندان هاست دنبال می کنند. اما راختی در استفاده، کاربرد بیشتر، تمیزی بهتر و … می تواند تعیین کننده برتری این دو نوع باشد.

مسواک های برقی

به طور کلی استفاده از این مسواک ها راحت است و دستان شما اصلا خسته نمی شود و به دلیل قدرت بالای این مسواک ها دندان های شما کاملا تمیز و سفید می شوند.

مسواک برقی ها به طور صحیحی اقدام به تمیز کردن دندان ها می کنند و با حراکت دورانی و یا جهنده خود دندان ها را از هر نوع آلودگی پاک می کنند.

مسواک های معمولی(دستی)

برای استفاده از این مسواک ها باید از نیروی دستان خود استفاده کنید و معمولا تمیزی و سلامت دندان ها در این مورد بستگی به دانش خود و توانای خود در استفاده از این مسواک ها دارد.

هزینه خرید این مسواک ها پایین است اما در حقیقت کیفیت و کارای مسواک های برقی را ندارد و قطعا برای کودکان این مدل ها پیشنهاد نمی شود چون نه توانایی لازم و نه دانش لازم در این زمینه را دارند.

نتیجه این بخش: هدف کلی استفاده از مسواک ها (برقی / معمولی) تمیزی و سلامت دندان هاست اما هر کدام شرایط خاص خود را دارند و این شما هستید که باید انتخاب کنید.

مزایای استفاده از مسواک برقی چیست؟

به طور کلی مسواک های برقی برای تمیزی بیشتر و استفاده راحت تر بخصوص برای کودکان و افراد کم توان بسیار ایده ال هستند.

این مسواک ها به طور خودکار اقدام به تمیز کردن دندان ها با انواع حالت های مختلف می کنند و استفاده از آن ها برای هر کسی راحت و مناسب است.

در اوایل متخصصان این محصول را برای کودکان و افراد کم توان ساختند اما پزشکان به دلیل استفاده راحت و قدرت پاکنندگی بالا این محصول را برای عموم مردم پیشنهاد دادند. استفاده از زمسواک برقی ها به طور کلی مزیت های زیر را دارد:

 • قدرت پاک کنندگی بالا
 • صرف نیروی کمتر برای برداشت پلاک ها
 • توانایی بالا در برداشتن جرم های دندان
 • صرفه اقتصادی این محصول
 • علاقه کودکان برای استفاده از این محصول
 • مناسب برای افراد مریض و سالخورده
 • دارای زمان سنج
 • استفاده آسان
 • هیچ خطری برای لثه های شما ایجاد نمیکند
 • و….

معرفی بهترین مارک مسواک برقی (Oral b)

اگر نگاهی به سایت های فروشگاهی در این زمینه بیندازیم پی می بریم که مسواک برقی های اورال بی بسیار پرفروش و پر طرفدار هستند در این قسمت به معرفی این برند می پردازیم.

برند اورال بی (oral-b)

برند اورال-بی یک شرکت تولید کننده مسواک و مصحولات بهداشت دهان و دندان است. این شرکت اولین محصول خود را در سال 1950 توسط دکتر رابرت هات سان در آمریکا تولید کرد.محصولات این شرکت در سرتا سر جهان عرضه می شود و از کیفیت بسیار عالی برخوردار است.

راهنمای خرید مسواک برقی مدل اورال بی Oral b

راهنمای خرید مسواک برقی

قبل از خرید مسواک برقی باید برخی موراد را برای خود مشخص کنید تا بتوانید بهترین و هوشمندانه ترین خرید را تجبره کنید.

به نوع حرکت سر مسواک توجه کنید

برخی از مسواک برقی ها به صورت دورانی اقدام به تمیز کردن دندان ها می کنند و برخی دیگر با حرکت در طرفی (چپ و راست) این عمل را انجام می دهند و این قضیه بستگی به تکنولوژی ساخت مسواک برقی بر می گردد.(تقریبا تفاوتی بین نوع حرکت مسواک برقی ها وجود ندارد)

نکته: مسواک برقی های مدل Oral-b به تمامی حالت های ممکن اقدام به تمیز کردن دندان هی می کند و از تکنولوژی ساخت بسیار بالای برخوردار است.

قابلیت تعویض سر مسواک برقی

مسواک برقی های که سر آنها قابل تعویض است هم کارای بالای دارد و از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه است زیرا تمامی اعضای خانواده می تواند از آن استفاده کند. پس حتما به قابلیت تعویض سر مسواک توجه کنید.

میزان شارژدهی باتری

فاکتور مهم دیگر برای انتخاب مسواک برقی میزان شارژ دهی باتری مسواک است و این میزان هر چقدر بالا باشد بهتر است.

نوع باتری مسواک برقی

نوع باتری یک مسواک برقی میتواند شارژی و غیر شارژی باشد و هر دوی این دو مورد یک کار را انجام می دهند ولی باتری قابل شارژ صرفه اقتصادی بالای دارد و باتری غیر شارژی برای مسافرت ها بسیار ایده ال است.

به برند مسواک برقی هم توجه کنید

در حقیقت همه مسواک برقی ها یک عمل را انجام می دهند اما بعضی از شرکت ها واقعا بهترین مسواک برقی را تولید می کنند و هر جقدر هم برای این محصولات پول پرداخت کنید سود کرده اید. در بین برند های مختلفت میتوان گفت بهترین مارک(برند) مسواک برقی، برند اورال بی (Oral-b) می باشد.

راهنمای خرید مسواک برقی مدل اورال بی Oral b

مسواک های تایمر دار

براساس گفته متخصصان زمان لازم برای مسواک زدن 2 دقیقه است یعی کمتر یا بیشتر از 2 دقیقه می تواند برای دندان ها مشکل ایجاد کند. اما مسواک های برقی بعد از 2 دقیقه هشدار استفاده را می دهند و این یک مزیت بسیار عالی است وحتما این مورد را هنگام خرید در نظر بگیرید.

چند ویژگی دیگر مسواک برقی ها که باید آن را رعایت کنید

 • قابلیت اعلام آلارم: برخی از مسواک برقی ها مدت زمان استفاده و تمیز کردن یک قسمت از دندان را به شما با الارم اعلام می کند.
 • سنسور فشار: برخی از این مسواک برقی ها سنسور فشار را دارند و در صورت فشار زیاد به دندان و لثه ها به شما هشداری می دهد.
 • قابلیت تنظیم خودکار سرعت چرخش: برای اثر پذیری بالا و استفاده عالی برخی از این مسواک برقی ها قابلیت تنظیم خودکار سرعت را دارند و این قضیه باعث سلامت دندان ها و لثه می شود.

نتیجه گیری

مسواک برقی ها از ابزار های بسیار کاربردی برای سلامت دهان و دندان های هستند و پزشکان استفاده از این محصول را برای عموم مردم پیشنهاد می کنند زیرا بسیار تمیز و حرفه ای اقدام به تمیز کردن دندان های شما می کنند.

در کل سلامتی تک تک اعضای بدن باید برای هر کسی مهم و ارزشمند باشد از موی سر گرفته تا ناخن های پا، واقعا سلامتی ارزشمندترین نعمت خدادای برای هر شخصی است و باید قدر آن را به درستی بدانیم.

نکته: اگر شما دچاره شوره سر شده اید و به شامپو ضد شوره نیاز دارید پیشنهاد می کنم این راهنمای خرید شامپو ضد شوره سر را مطالعه نمایید.

ما در این راهنمای خرید مسواک برقی سعی کردیم تفاوت میان مسواک برقی و مسواک دستی را برای شما بیان کنیم و ویژگی های یک مسواک برقی عالی را به شما معرفی کنیم تا شما بهترین مسواک برقی را خریداری نمایید.

 

معرفی 16 مسواک برقی پرفروش و با کیفیت سال 99

در این قسمت ما مسواک برقی های عالی و با کیفیت برا برای شما معرفی می کنیم. تمامی این محصولات اصل بوده و از نظر کیفیت ساخت و قیمت محصول در جایگاه عالیی قرار دارند.

مسواک برقی موزر مدل denta star (شیک و با کیفیت)

راهنمای خرید مسواک برقی مدل موزر
مسواک برقی موزر

 

مشاهده قیمت مسواک برقی و خرید محصول

واتر فلوسر نایس فیل (یک محصول ایده ال برای نظافت دهان و دندان)

راهنمای خرید مسواک برقی - فلوسر نایس فیل
واتر فلوسر نایس فیل
مشاهده قیمت مسواک برقی و خرید محصول

مسواک برقی اورال-بی سری Vitality بسیار مناسب و بسیار قدرتمند

راهنمای خرید مسواک برقی مدل اورال بی Sensitive Clean
اورال بی سری Vitality مدل Sensitive Clean
مشاهده قیمت مسواک برقی و خرید محصول
راهنمای خرید مسواک برقی جیمی مدل gm-906
مسوام برقی جیمی مدل gm-906
مشاهده قیمت مسواک برقی و خرید محصول

مسواک برقی میجیا مدل T100 شیک و مدرن

سینا یزدانی

مهندس نرم افزار، علاقمند به سئو و کسب و کار های اینترنتی.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا